Szkoła i Akademia Przyszłości.

Eleganckie stroje, w tle kolędy i piosenki świąteczne tak wspólnie spędziliśmy wieczór wigilijny 15.12.2017 roku. Przywitanie przez liderkę zapoczątkowało całe wydarzenie. Dzieci oraz ich rodzice z zaciekawieniem słuchali przywitania, i z niecierpliwością czekali na to co się wydarzy. Rozpoczęło się – kartki, dekoracje, kredki i inne niezbędne rzeczy do przygotowania kartek świątecznych pojawiły się na stołach. Dzieci bardzo chętnie wykonywały kartki dla swoich bliskich i dla wolontariuszy. Zaangażowanie było ogromne, przeniosło się one na Super Quiz o tematyce świątecznej oczywiście  – ręce aż się wyrywały do zgadywania. Wspólną Wigilię uwieńczyło przyjście Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci słodkimi upominkami.


AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

20 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 85 im. Kawalerów Maltańskich w Poznaniu spotkała się na spotkaniu świątecznym cała Drużyna Akademii Przyszłości kolegium nr 85: dzieci, ich rodzice i rodzeństwo, wolontariusze, a także Pani Pedagog. Mieliśmy przyjemność gościć także Koordynator Wojewódzką Akademii Przyszłości Agnieszkę Brzezińską oraz Liderkę Szlachetnej Paczki Panią Sabinę. Był to dzień radości z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na początek wszyscy, dzieląc się symbolicznie opłatkiem, złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Bożego Narodzenia, biorąc udział w świątecznym quizie. Później przyszła pora na tradycyjne dekorowanie pierniczków, które wyszły przepięknie (a smakowały jeszcze lepiej!). Potem Pani Sabina ze Szlachetnej Paczki opowiadała dzieciom o tym, jak działa ten program i kto dostaje paczkę, jaki jest w tym wkład i udział wolontariuszy. Zrobiliśmy sobie także pamiątkowe zdjęcie. Zaraz po tym pojawił się niespodziewany gość - św. Mikołaj z dalekiej Laponii, który przyniósł dzieciom z Akademii prezenty! Ale zanim to nastąpiło, dzieci przywitały Mikołaja kolędą i pobawiły się z nim. Gdy każde przyznało, że było grzeczne, otrzymało upominek: akademiowe notes i worek. Również nie mogło zabraknąć zdjęcia z tak wyjątkową osobą. Na koniec pośpiewaliśmy jeszcze kolędy i w świątecznym nastroju rozeszliśmy się do swoich domów. 

Wielka Inauguracja

15.10.2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 85 im. Kawalerów Maltańskich, biorący udział w programie Akademia Przyszłości, udali się wraz z wolontariuszami do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, aby wspólnie z dziećmi z innych szkół wziąć udział w Wielkiej Inauguracji. Uroczystość ta była oficjalnym rozpoczęciem XIV edycji programu. W jej trakcie każdy z rąk Koordynator Wojewódzkiej Agnieszki Brzezińskiej otrzymał Indeks Sukcesów, do którego przez cały rok wolontariusze będą wpisywali dzieciom ich większe i mniejsze osiągnięcia. Biorąc pod uwagę, że Inauguracja odbywała się w tym roku w motywie "Małego Księcia", dzieci na gwiazdkach pisały swoje marzenia, a później przyklejały je na papierowym niebie na scenie. Na wielkiej auli uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci! Tej atmosferze sprzyjał występ chemików z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który uświetnił całe wydarzenie. Dzieci były pod wrażeniem. Do domów wróciły pełne zapału. 

Mała Inauguracja

15.11.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 85 im. Kawalerów Maltańskich odbyła się Mała Inauguracja Akademii Przyszłości zorganizowana przez wolontariuszy. Celem uroczystości była integracja całej Drużyny AP, czyli dzieci, rodziców, SuperW i Koordynatora Szkolnego. Wydarzenie rozpoczęły przemowy Liderki Kolegium nr 85 i Pani Pedagog Iwony Adamczak. Następnie nastąpił moment, na który wszyscy czekali: dzieci dowiedziały się, kto będzie ich tutorem. A odkryły to poprzez zabawę: wydając odgłosy ulubionych zwierząt, musiały wśród wolontariuszy odnaleźć swoją parę. Później troszkę współpracy, czyli rysowanie plakatów pt.: "Co wszyscy lubimy?". Dzieci, rodzice i wolontariusze zostali podzieleni na cztery grupy, w których mieli szansę wzajemnie poznać swoje pasje, upodobania i zainteresowania. Oczywiście, każda z grup miała za zadanie zaprezentować swoją pracę. Po zabawie plastycznej nadeszła pora na trochę ruchu: zabawa w zamki, księżniczki i rycerzy i energiczny taniec z muzyką! Całą uroczystość osłodziły nam pyszne babeczki upieczone przez jedną z wolontariuszek. Wychodząc, wszyscy czuli, że to będzie świetna edycja.

Pozdrawiam, 

Klaudia Bojko


Wygrywaj z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI!

2016

Ciekawym wydarzeniem w Kolegium 85 był „ Pokój tajemnic”. Motywem przewodnim było znalezienie skrzyni ze skarbem, pokonując po drodze wiele zadań i zagadek, podobnie do wypraw Indiany Jones'a. W dżungli dzieci znajdowały kolejne wskazówki, które zbliżały je do znalezienia skarbu. Nie brakowało przy tym śmiechu i ogromu współpracy. Po odnalezieniu skarbu w postaci czekoladowych monet, wspólnie bawiliśmy się w gry ruchowe, a także zatańczyliśmy wszyscy taniec plemiennych mieszkańców dżungli. Wydarzenie stało się ogromnym sukcesem Kolegium, gdyż cała ekipa bardzo zżyła się ze sobą i zintegrowała dzięki czemu dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wspólnego wydarzenia

Dzieci z Kolegium 85 wraz z innymi kolegiami udali się też na Politechnikę Poznańską, gdzie zostały zorganizowane dla nich pokazowe zajęcia. Na warsztatach dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu rzeczy o odnawialnych źródłach energii oraz wysokich napięciach. Dzieci oprócz teoretycznych wykładów miały okazję pobawić się także praktycznie konstruując różne obiekty.

Pozdrawiam
Margareta Krauze


 Miło spędzamy czas


Kim jesteśmy?

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest organizacją ogólnopolską, założoną w 2003 roku, z inicjatywy ks. Jana Stryczka ‒pomysłodawcy programu Szlachetna Paczka. Nasza praca opiera się na wyjątkowej metodologii – Systemowi Motywatorów, które mają wyprowadzić dzieci od porażki do sukcesu.

Jak działamy?

AKADEMIA polega na pracy tutor – dziecko. Tutor jest wolontariuszem, który spotyka się na zajęciach z dzieckiem raz w tygodniu, na jedną godzinę. W każdej szkole objętej naszym programem działa odpowiednio wyszkolone kolegium wolontariuszy. Oprócz indywidualnych zajęć organizujemy różnego rodzaju eventy, które integrują wszystkich członków AKADEMII, zapewniają kreatywną rozrywkę, a także poszerzają wiedzę uczestników z różnych zagadnień, a przede wszystkim budują poczucie wspólnoty.

Co jest naszym celem?

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI nie jest po to, by usuwać przeszkody i trudności z drogi naszych dzieci. Chodzi o to, by wykształcić w nich mentalność wędkarza, czyli nauczyć je jak radzić sobie w szkole i w życiu. Nie zatrzymujemy się na teraźniejszości. Na zajęciach staramy się pokazać dziecku jego mocne strony i zrobić z nich użytek w przyszłości. Naszymi naczelnymi wartościami są: indywidualne zaangażowanie, odpowiedzialność, kreatywność oraz wzrastanie do samodzielności. Staramy się także wraz z dziećmi zauważać potrzeby innych ludzi, m.in. dzięki eventom społecznym.

Jeżeli chcesz wesprzeć AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI i zmienić świat na lepsze, podaruj jej 1% swojego podatku: KRS: 00 00 05 09 05

Przydatne linki:

https://akademiaprzyszlosci.org.pl


 

 


rok szkolny 2013/2014
Czas karnawału to niepowtarzalna okazja, by mali Studenci Akademii Przyszłości Szkoły Podstawowej nr 85 wraz ze swoimi Tutorami przenieśli się w okoliczności taneczne oraz zabawowe. Ósmy dzień lutego to ważny moment dla SP 85! Kolorowe i uśmiechnięte buzie Dzieci oraz Tutorów wypełniły ogromną radością stołówkę szkolną, która w szybkim tempie zamieniła się w małą salę balową. Barwne stroje, różnorodne postaci stworzyły magiczny klimat! Zabawom i szaleństwom nie było końca! Taniec na gazecie, która z zawrotną prędkością zmniejszała swoją powierzchnię, „kto ostatni ten odpada” – czyli walka o krzesło, „kto tak jak ja lubi…” – a więc zmieniamy miejsca! „raz, dwa, trzy…smerf patrzy!” – to tylko nieliczne z zabaw, które zagościły na balu.
oto kilka zdjęć z zajęć organizowanych w naszej szkole: balik karnawałowy, Noc Biologów, turniej "Dwa Ognie"
A gdy przyszedł moment zmęczenia – upragnione słodkie przekąski oraz napoje były dla niejednego chwilą wytchnienia i uspokojenia po szaleństwie zabaw Nie zabrakło również hitu, którym okazał się utwór „Ona tańczy dla mnie..” – w jednej chwili sala wypełniła się po brzegi tańczącymi przebierańcami!

Dzieci bawiły się fantastycznie! Ich niekończąca się energia zarażała Tutorów!

Na koniec każde Dziecko otrzymało MAGICZNY DYPLOM za uczestnictwo w balu oraz jako wyraz dużego uznania za tak piękne i rozmaite stroje karnawałowe. A kiedy zbliżyła się już godzina rozstania… - z nieukrywanym smutkiem opuszczaliśmy stołówkę szkolną, powracaliśmy do codziennego stroju, jednak w sercach i głowach wciąż gdzieś kołatały nam szalone chwile tego popołudnia…  


SP85 i KDJ w świecie baśni ;))

Świat baśni nie stanowi już dla nas żadnych tajemnic! Zespół Szkoły Podstawowej nr 85 goszcząc tutorów i dzieci projektu Klucz do Jutra (KDJ) odsłonił uroki wspaniałych historii opowiedzianych przez iście profesjonalnego retora. Nietuzinkowy strój, nienaganna intonacja, gestykulacja i wielka ekspresja przekazu skupiła uwagę - i to nie tylko naszych młodych adeptów! ;)) Ze świata baśni przenieśliśmy się do rzeczywistości, oddając się pełni zapału zabawom animowanym przez panią Zuzię. Skoków było co niemiara, katalog bajkowych postaci przerobiliśmy na 5+, a walka o kawałek czekolady w oczekiwaniu na wycelowanie kostką magicznej 6 utrzymała niesłabnący do samego końca uśmiech na twarzach każdego młodzika .. i każdego starszaka :D Wróciliśmy do domu z motylkami w brzuchach, ale niecierpliwi kolejnych wrażeń! Czyżby był to początek wielkiej przygody dwóch wielkich partnerów?! SP85 i KDJ nie mówi ostatniego słowa, pozostawiając w oczekiwaniu na kolejne wydarzenia, które nastąpią... już 20.03:) Z pozdrowieniami, zespół SP85 i KDJ.