ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNYROK SZKOLNY 2017 - 2018

WIECZERZA WIGILIJNA

19 grudnia w niezwykłej scenerii pięknej choinki i  błyszczących światełek odbyło  się niezwykłe przedstawienie w wykonaniu zerówkowiczów  ,  rodziców dzieci i wychowawców  zatytułowane  „Rodzinna Wieczerza Wigilijna”. .  Było  to  wspólne  śpiewanie  kolęd,  dzielenie  się  opłatkiem,  składanie  sobie  życzeń  i ,, wieczerza ''  wigilijna  ze słodkim poczęstunkiem. Wspólnie spęczony czas był okazją do poszanowania i podtrzymania polskiej tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Markiewicz

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

14 grudnia pojechaliśmy do Centrum Edukacji „Sokrates” w Swarzędzu na warsztaty Bożonarodzeniowe.. Gdy dotarliśmy na miejsce pani Krysia już na nas czekała. Najpierw usiedliśmy przy kolorowej choince i wysłuchaliśmy opowiadania na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Następnie wykonywaliśmy kartki świąteczne, później robiliśmy pierniki i pakowaliśmy w celofan, aby zabrać do domu. Na koniec przyszedł Mikołaj z cukierkami. Zrobiliśmy sobie z nim wspólne zdjęcie. Warsztaty bardzo nam się podobały.

Iwona Markiewicz

MIKOŁAJKI

7 grudnia wybraliśmy się do Centrum „Podwale” na warsztaty  pt. „ Mikołajki”. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w różnych atrakcyjnych zabawach ruchowych  z Mikołajem i Elfem oraz z dziećmi z sąsiedniego przedszkola. Na sam koniec dzieci w nagrodę za  udział w warsztatach zrobiły sobie pamiątkowe  zdjęcie z Gwiazdorem i otrzymały słodki upominek.

Iwona Markiewicz

 

ANDRZEJKI

30 listopada nasze dzieciaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Iwona Markiewicz

 

 

25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś na smutki i radości,
Miś, gdy coś cię bardzo złości,
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się.
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś, co leży pod poduszką,
Miś, co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,
więc go mocno utul dzisiaj!"

Iwona Markiewicz

 

TEATR ANIMACJI „ DOBRZE, ŻE JESTEŚ”

30 listopada dzieci wybrały się na wycieczkę do Teatru Animacji na spektakl pt „Dobrze, że jesteś” , który opowiada o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku. 

Iwona Markiewicz

ZABAWY HALLOWEENOWE

30  października świętowaliśmy „Halloween na wesoło”. Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Atrakcją była impreza, podczas której przedszkolacy uczestniczyli w licznych konkursach, zabawach i tańcach. Były, wyścigi na miotle czy zjadanie ciastek zawieszonych na nitkach bez użycia rąk oraz wiele innych rozrywek. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem.

Iwona Markiewicz

20 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

W zerówce dzieci świętowały
I szalone fryzury miały
Były wstążki i kokardy
A nawet i irokez twardy .

Iwona Markiewicz

 

SAŁATKA OWOCOWA

Sezon na pyszne owoce trwa!. Każde dziecko już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Iwona Markiewicz

MUZEUM ROGALOWE

12 października zerówkowicze wraz ze swoimi paniami wybrały się do Rogalowego Muzeum Poznania. Na miejscu, po ubraniu w fartuszki uczestniczyły w  pokazie o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Dzieci samodzielnie zagniatały ciasto, wałkowały je i   zawijały ciasto w pyszne rogaliki. A to wszystko w  pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki.

Iwona MarkiewiczROK SZKOLNY 2016 - 2017

POKAZ ZAJĘĆ Z RYTMIKI

5 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego  wraz z Panią Pauliną prowadzącą zajęcia rytmiki zorganizowali  wiosenny pokaz wokalno- taneczny ,na  który przybyli rodzice zerówkowiczów. Uczniowie zaprezentowali między innymi : taniec regionalny „ Maryneczka i kłaniany”, taniec z chustą animacyjną, taniec przy muzyce z filmu Madagaskar, a także zagrali na bum bum rurkach wg przedstawionej instrukcji. Wszyscy goście z zaciekawieniem i uwagą oglądali występy  swoich pociech, a na ich  twarzach można było zauważyć dumę i ogromne wzruszenie.

Iwona Mańka

WARSZTATY WIELKANOCNE DLA DZIECI I RODZICÓW

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem wyczekują zarazem dzieci jak i dorośli. To święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, dlatego właśnie z tej okazji  5 kwietnia zorganizowano w oddziale przedszkolnym rodzinne warsztaty wielkanocne, na których dzieci wraz z rodzicami mieli okazję przygotować różne ozdoby świąteczne. Uczestnicy zajęć wykonywali :pięknie zdobione papierowe koszyczki, przyozdabiali wesołe zajączki oraz malowali i  dekorowali różnymi materiałami plastycznymi styropianowe jajeczka. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej  i serdecznej atmosferze, jak również wprowadziło  dzieci w wielkanocny nastrój i okazało się doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu oraz  bliższego zintegrowania się społeczności klasowej.

  

Iwona Mańka

 

WYCIECZKA DO BRAMY POZNANIA

We wtorek 4 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na warsztaty do Bramy Poznania. Warsztaty pt. „Podróż pełna przygód” dały możliwość poznania sposobów podróżowania dawniej i dziś oraz utrwaliły umiejętność bezpiecznego poruszania się. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego wykonania odblasków, co sprawiło dzieciom wiele radości.

 

Magdalena Kierubińska

WYCIECZKA DO PALMIARNII

30 marca w miłych nastrojach i pełni energii wybraliśmy się na wycieczkę do Poznańskiej Palmiarni, gdzie wspólnie przy opowieściach  Pani przewodnik dzieci pogłębiły wiedzę przyrodniczą poprzez bezpośrednią obserwację roślin i zwierząt. Podziwialiśmy m.in.: rośliny tropikalne, paprocie, sagowce, palmy, figowce, bananowce, daktylowce, goździkowce oraz wiele gatunków kaktusów. Największym  zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się tajemnicze drzewo kiełbasiane.

  

Iwona Mańka

PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE

W związku z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Autyzmu dzieci z oddziału przedszkolnego udały się z wizytą do przedszkola integracyjnego Saplings. Spotkanie odbyło się w piątek 24 marca. Dzieci szybko połączyły siły we wspólnych zabawach, które były dla dzieci bardzo atrakcyjne i ciekawe. Wizyta przyniosła wiele radości zarówno gościom jak i małym gospodarzom. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie!

  

Magdalena Kierubińska

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

21 marca w oddziale przedszkolnym  z okazji powitania wiosny odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji dziecięcej”, do którego zgłosiło się 11 dzieci. Wykonawców oceniało jury w składzie: Hania Madońska- bibliotekarz, Iwona Adamczak- pedagog i  Zuzia Michalska –uczennica kl. 4b, reprezentująca samorząd uczniowski. Jury podczas oceny wzieło pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój oraz).Komisja oceniająca miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- Kasia Koczorowska

II miejsce- Agata Spyra

III miejsce- Erwin Hensel

Zmagania laureatów , jak również wszystkich uczestników konkursu zostały nagodzone pamiątkowymi dyplomami , drobnymi pamiątkami i serdecznymi gratulacjami.

 

Iwona Mańka, Magdalena Kierubińska

TURNIEJ PLUSZOWEGO MISIA

16 marca po raz kolejny w naszej Szkole odbył się Turniej Pluszowego Misia, w którym dzieci z oddziału przedszkolnego rywalizowały z rówieśnikami z przedszkola nr 26 oraz 82.. Zanim rozpoczęła się główna część zmagań wszyscy uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce, która doskonale przygotowała wszystkich do rywalizacji.

 Następnie przyszedł czas na część główną czyli wyścigi rzędów. Dzieciaki musiały stawić czoła m.in. takim konkurencjom jak: toczenie piłki , wyścig zaprzęgów, tor przeszkód oraz wiele innych. Wszyscy młodzi sportowcy perfekcyjnie poradzili sobie z nie zawsze łatwymi zadaniami jak również sądząc  po ich  uśmiechniętych  buziach świetnie się bawili.

 

Iwona Mańka

WIZYTA POLICJANTA

13 marca w związku z realizowanym w roku  szkolnym programem edukacyjnym pt. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać ” w zerówce po raz drugi odbyło się spotkanie z sierżantem sztabowym. Celem tego spotkania było wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa przez dzieci. Omówiono zagadnienia związane  z bezpieczną drogą do szkoły oraz kwestie dotyczące umiejętności znalezienia pomocy dla siebie i innych w sytuacjach trudnych.

 

Iwona Mańka

LABORATORIUM WYOBRAŹNI

28.02 Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni. Uczestnicy wycieczki zamienili się w małych odkrywców, gdzie samodzielnie mogli przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwoliła dzieciom na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających nas zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.

Magdalena Kierubińska

 

POZNAJEMY ZAWODY

23 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę ulicami miasta w celu zaobserwowania jakie zawody mogą wykonywać ludzie. Odwiedziliśmy  i poznaliśmy specyfikę pracy między innymi pani fryzjerki,  kosmetyczki, farmaceutki oraz  pani pracującej w sklepie spożywczym.

Iwona Mańka

FABRYKA ŚMIECHU MICHAŁEK

17 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się  na ogromny plac zabaw „ Michałek”. Po przybyciu radości nie było końca. Na dzieci czekały

wielopoziomowe trasy do pokonywania z wieloma przeszkodami, trampoliny, zjeżdżalnie, baseniki pałeczkowe i wiele wiele więcej. Kiedy przyszła pora się pożegnać, dzieci nie chętnie na to przystały, ale już teraz wiemy, że na pewno tam jeszcze wrócimy.

Iwona Mańka

LEGENDA O POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH

27 stycznia,w ramach projektu „Moje miasto Poznań”, realizowanego w naszej szkole  w bieżącym roku szkolnym, z wizytą przyjechał do nas Teatr "Promyk" Grzegorza Ociepki. Aktorzy opowiedzieli nam  piękną historię o dwóch koziołkach. Wszyscy znamy je i wiemy, że mieszkają na wieży poznańskiego Ratusza, ale  z pewnością  każdy  nie raz zastanawiał się skąd one się tam wzięły. Niezwykły spektakl wprowadził  naszych podopiecznych  w świat legendy. Dzieci poznały przygodę koziołków, ich ucieczkę przed groźnym wilkiem , perypetie na Starym Rynku oraz  dowiedziały się dlaczego koziołki  zamieszkały na wieży ratuszowej w Poznaniu. Barwni, niebanalni bohaterowie, dowcipne dialogi, wesołe piosenki, żywe tempo akcji zagwarantowały wielkie zainteresowanie  i skupienie sztuką, które zostało nagrodzone przez zerówkowiczów  gromkimi brawami.

Iwona Mańka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

25 stycznia w SP nr 85 odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście . Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z zerówki przygotowały z tej okazji dla swoich bliskich program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role,a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej rozpoczęliśmy wspólne zabawy ruchowe przy muzyce. Kolejną niespodzianką dla naszych bliskich było wręczenie samodzielne przygotowanych laurek i słodkich upominków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przy kawie i cieście domowego wypieku. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała,
podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej

 i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez zaangażowanie w występ mogły wyrazić babciom i dziadkom jak bardzo ich  kochają.

 

Iwona Mańka

BALIK KARNAWAŁOWY

We wtorek 24  stycznia odbył się - tak długo oczekiwany przez dzieci - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci mogły się pobawić ze swoimi kolegami i koleżankami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnili

animatorzy z centrum Hajdasz, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów. Jak się okazuje, nawet tak energiczna zabawa nie wyczerpała pokładów energii małych tancerzy. Uśmiechy i pozytywna energia nie opuściły dzieci do końca dnia.

 

Magdalena Kierubińska

SZKOLNA WIGILIA I GWIAZDOR

W czwartek 22 grudnia odbyła się w naszej grupie  wspólna Wigilia. W dużym kręgu tworząc wspólnotę przypomnieliśmy sobie wiersz  "Podzielić się opłatkiem", następnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd i podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Takie chwile ,nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, jak również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

  

Iwona Mańka

Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

21 grudnia 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego w Poznaniu.

Na spotkaniu dzieci zaprezentowały jasełka. Przedstawienie wywołało u widzów wiele wzruszenia i radości. Po występie dzieci razem z wychowawczyniami przekazały mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne oraz wręczyły drobne upominki wykonane własnoręcznie przez dzieci. Na zakończenie wizyty dzieci wspólnie z podopiecznymi odśpiewały najpiękniejsze kolędy. Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno publiczności jak i małym aktorom, którzy już po raz drugi mogli zaprezentować swoje aktorskie talenty przed tak dużą publicznością.

Magdalena Kierubińska

JASEŁKA

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei

 i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały pod okiem wychowawczyń Jasełka.  Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali - stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem

wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności  recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, perfekcyjnie  recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

 

Magdalena Kierubińska

KONKURS „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

 

22 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Kartka Bożonarodzeniowa” , w którym wzięli udział uczniowie klas 0 -III .Komisja oceniała przede wszystkim pomysłowość, samodzielność

 i oryginalność .Wszystkie dostarczone kartki były bardzo ciekawe, jednak te, które szczególnie się wyróżniały  zasłużyły na specjalne odznaczenie.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Erwin Hensel – kl. 0a

II miejsce: Zuzia Radoszewska- kl. IIc

III miejsce: Julia Fojudzka  -kl. IIIa

Wyróżnienia przyznano:

          Matylda Ulanowska – kl. Ia

          Wiktoria Burzyńska – kl. IIc

          Mikołaj Przybyła – kl. IIa

          Zuzia Nowak- kl. II a

          Alicja Wiza – kl. IIIa

          Kasia Koczorowska- kl. 0a

          Hubert Pulnik – kl. IIa

 

Iwona Mańka, Kasia Gałęska

WYBIERAM WODĘ

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Wybieram wodę". Celem programu było ukazanie korzyści płynących
z picia wody oraz uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w prawidłowym zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Dzieci miały możliwość wypicia wody naturalnej oraz przygotowania wody smakowej poprzez dodanie ich ulubionych owoców. Dzieci z radością i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, a możliwość  przygotowania swojego ulubionego napoju sprawiła im wielką frajdę.

Magdalena Kierubińska

TEATRZYK W CENTRUM PODWALE

8 grudnia wybraliśmy się do Centrum Biurowego „Podwale”, mieliśmy tam okazję obejrzeć  teatrzyk pt. „O dzwoneczku Świętego Mikołaja”.

Wszystkie dzieciaki z zainteresowaniem oglądały historię Śnieżynki, pomocnicy Świętego Mikołaja, która aby uratować święta, musiała odnaleźć zagubiony dzwoneczek. Przedstawienie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, a przede wszystkim wprowadziło nas wszystkich w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dopełnieniem widowiska będzie wspólne spotkanie ze Świętym Mikołajem, uwieńczone rozdawaniem mikołajkowych prezentów.

Iwona Mańka

MIKOŁAJ W SZKOLE TAŃCA

5 grudnia odwiedziliśmy Szkołę Tańca „Dance Center”, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć pokaz taneczny mistrzów tańca , a także nauczyć się kilku podstawowych kroków tanecznych. Wielką niespodzianką było dla dzieci pojawienie się na sali Świętego Mikołaja , który najpierw upewnił się czy wszystkie dzieci były grzeczne przez cały rok, a następnie wszystkim dzieciom rozdał słodkie drobiazgi.

 

Iwona Mańka

 

 PIOSENKA NA NIEPOGODĘ

21 listopada już po raz trzeci odbył się konkurs  wokalny pt. „Piosenka na niepogodę” w którym wzięli  udział uczniowie z klasy 0 i I. Dzieci solo , w duecie lub w tercecie śpiewały przygotowane wcześniej piosenki z repertuaru dziecięcego. Zwycięzcami konkursu zostali kolejno:

I miejsce -  Agatka Spyra z kl.0a  za piosenkę pt „ Kolorowy deszcz ”,

II miejsce - Matylda Ulanowska z kl. 1a za piosenkę „Najłatwiejsze ciasto w świecie”,

III miejsce – Julia Renn z kl. 1a za piosenkę „Kolorowe kredki”.

Wyróżnienia przyznano Maksowi Podlewskiemu z kl. 1a za piosenkę pt. „Ogórek” oraz Mai Hoffmann, Dominikowi Śliwińskiemu i Laurze Górskiej z kl. 0a za piosenkę „ Pada deszcz na dworze”.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody a pozostali uczestnicy  pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy jeszcze wielu scenicznych sukcesów.

Iwona Mańka


Jesienna wycieczka do Parku Tysiąclecia

W październiku dzieci z klasy 0  wybrały się na wycieczkę do parku. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest park. Dzieci obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zebrały w bukiety jesienne kolorowe liście, z którymi wróciły do szkoły, a  z zebranych liści powstały  piękne jesienne kompozycje.

Iwona Mańka

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Jesień to sezon na pyszne owoce ! Nie zapominamy o tym także w szkole. Każdy uczeń już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci 13 października postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Iwona Mańka

Mele i szczuny z zerówki w Muzeum Rogalowym

24 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Rogalowego, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na samym początku poznały proces powstawania Rogali Świetomarcińskich oraz usłyszały elementy poznańskiej gwary. Później dzieciaki samodzielnie wyrabiały ciasto i formułowały rogale, a na samym końcu odbyła się degustacja tych przepysznych poznańskich przysmaków, również za udział w warsztatach każdy uczestnik otrzymał certyfikat czeladniczy.

Iwona Mańka

Wizyta Sierżanta

28 października  w związku z realizowanym w roku  szkolnym programem edukacyjnym pt. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać ” w zerówce odbyło się spotkanie z sierżantem sztabowym. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

Iwona Mańka

Koncert muzyczny

28 października w  naszej szkole odbył się koncert muzyczny pt. „W magicznym zamku”  .W przedstawieniu złożonym z krótkich scen muzycznych, największą rolę odegrała piosenka wykonana solo luz w duecie. Dzieci doskonale rozpoznawały z kin sceny z animacji Disneya.

Iwona Mańka

Wystawa Rogali Świętomarcińskich

11 listopada to  dzień poświęcony świętemu Marcinowi, wypiekane są wtedy w Poznaniu nieznane nigdzie indziej Świętomarcinskie Rogale. Jedna z legend mówi, że nawiązują one kształtem do podkowy, którą zgubił święty, przejeżdżając konno przez Poznań. Upamiętniając to wydarzenie  7 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami  z tej okazji zorganizowały  w holu szkoły wystawę Rogali Świętomarcińskich, wykonanych z masy solnej i kaszy jęczmiennej.

 

Iwona MańkaROK SZKOLNY 2015 - 2016


Wizyta w Palmiarni

11 marca „zerówkowicze” wybrały  się na wycieczkę do Palmiarni w Poznaniu. Dzieci zwiedziły łącznie dziewięć pawilonów w każdym spotykając różne formy flory i fauny. Poza egzotycznymi roślinami widziały  także akwaria z wielkimi żółwiami, papugi Ary, terraria z gadami oraz ryby w oczkach wodnych i akwariach. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć na jakich drzewach rosną cytryny i pomarańcze.

Iwona Mańka

Warsztaty wielkanocne

15 marca  dzieci z klasy 0 wzięły udział w warsztatach  świątecznych zorganizowanych przez firmę ART. Warsztaty były bardzo atrakcyjne, gdyż  podzielono je trzy części : wykonaliśmy papierowe koszyczki, ozdobiliśmy pisanki oraz wykonaliśmy palemki wielkanocne.  Dzieci z dumą prezentowały  swoje dzieła.

 

Iwona Mańka

W Teatrze Animacji na spektaklu „ Calineczla”

 

5 kwietnia uczniowie klasy 0 wybrali  się na wycieczkę do Teatru Animacji
w Poznaniu  na przedstawienie pt. "Calineczka", niezwykłą opowieść, która przeniosła  nas w magiczny świat .

Iwona Mańka


Jesienna wycieczka do parku

Korzystając  z pięknej jesiennej aury 5 października zerówkowicze  wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Parku Tysiąclecia. Celem wycieczki było poszukiwanie oznak jesieni. Dzieci zbierały liście, kasztany, żołędzie. Później będą robić z nich jesienne kompozycje J

Iwona Mańka

Z teatrynką za kurtynką

2 października  rozpoczęliśmy cykl warsztatów teatralnych. Gościliśmy w naszej sali Gapiszona, który przyjechał nas poznać i zaproponować wspólną zabawę w teatr, przydzielił każdemu z nas rolę, więc poczuliśmy się  jak prawdziwi aktorzy.

Iwona Mańka

Straż miejska

6 października gościliśmy przedstawicielkę Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania, a także dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas na terenie szkoły. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymał od funkcjonariuszki odblaski na plecaki.

Iwona Mańka

Mele i szczuny z zerówki w Muzeum Rogalowym

16 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Rogalowego, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na samym początku poznały proces powstawania Rogali Świetomarcińskich oraz usłyszały elementy poznańskiej gwary. Później dzieciaki samodzielnie wyrabiały ciasto i formułowały rogale, a na samym końcu odbyła się degustacja tych przepysznych poznańskich przysmaków, również za udział w warsztatach każdy uczestnik otrzymał certyfikat czeladniczy.

Iwona Mańka

Wizyta kl. 0 w fabryce śmiechu „Michałek”

26 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Fabryki Śmiechu „Michałek” w Poznaniu.  Całą drogę dzieci nie mogły się doczekać, kiedy w końcu dotrą na miejsce. Po przybyciu radości nie było końca. Czekały na nas wielopoziomowe trasy do pokonywania z wieloma przeszkodami, trampoliny, huśtawki, zjeżdżalnie, wyrzutnie piłek, baseniki pałeczkowe i wiele wiele więcej.

Iwona Mańka

Najmłodsi w fundacji ARS na warsztatach „Ozdoby halloweenowe”

29 października uczniowie klasy 0 wybrali do fundacji ARS na warsztaty plastyczne pt. „Ozdoby halloweenowe” .Warsztaty zaktywizowały przedszkolaków do samodzielnej i twórczej pracy.

Iwona Mańka

Halloweenowe zabawy w oddziale przedszkolnym

30 październik był dniem  pełnym zabawy i magicznego klimatu Halloween. Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Atrakcją dnia była impreza klasowa, podczas której maluchy uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach i tańcach. Były rzuty pająkiem do sieci, , wyścigi na miotle czy zjadanie ciastek zawieszonych na nitkach bez użycia rąk oraz wiele innych rozrywek. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. 

Iwona Mańka

Teatrynka w oddziale przedszkolnym

6 listopada odbyły się  kolejne zajęcia w ramach w warsztatów teatralnych...Pani Teatrynka przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia jesienne o przygodach grzybka muchomorka.

Iwona Mańka

Dzień Pluszowego Misia

24- 26 listopada Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Kung Fu Panda, Miś Yogi, Miś Colargol  świętowali  razem z  dzieciakami z oddziału przedszkolnego  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci bawiły się ze swoimi ulubieńcami przy muzyce, rozwiązywały zagadki, brały udział w zmaganiach sprawnościowych oraz wykonywały pracę plastyczną z misiem w roli głównej. Misie towarzyszyły maluchom przez cały dzień.  Z tejże właśnie okazji również zaangażowali się  rodzice naszych uczniów czytając bajki o Misiu Uszatku .

Iwona Mańka

Zerówka w Teatrze Animacji

27 listopada uczniowie klasy 0 wybrały się na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu
na przedstawienie pt. "O Królewnie Wełence". Mali widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przygodę  królewny Wełenki i królewicza  Kłębuszka, którzy musieli pokonać na swej drodze wiele przeszkód, by w końcu - jak to w bajkach bywa - szczęśliwie się odnaleźć.

Iwona Mańka

Balik Andrzejkowy w fundacji ARS

30 listopada rozpoczęliśmy zabawę andrzejkową. Tego dnia wybraliśmy się do fundacji ARS na Balik Andrzejkowy. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków

i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój.  Poznaliśmy historię wróżb

andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, zegar przyszłości, wróżby  z butami, wróżby z zapałek.

Iwona Mańka

Na kręglach spotkaliśmy…. Mikołaja!

7 grudnia dzieci z zerówki wybrały się do Klubu Sportowego „Czarna Kula”, gdzie miały okazję nauczyć się grać w kręgle. Rywalizacja i zabawa była niezwykle pasjonująca i zażarta, a aktywnie spędzony czas sprawił wszystkim wiele przyjemności i  frajdy, zwłaszcza wtedy , gdy podczas gry pojawił się niespodziewanie Mikołaj z workiem prezentów dla naszych sprytnych graczy.

Iwona Mańka

Gapiszon znów odwiedził zerówkowiczów

11 grudnia odwiedził nas ze świąteczną wizytą Gapiszon. Podczas tego spotkania okazało się, ze jesteśmy bardzo pomocnymi dziećmi, gdyż pomogliśmy naszemu gościowi ustroić choinkę świąteczną.

Iwona Mańka

Oddział przedszkolny na warsztatach świątecznych

14 grudnia dzieci z klasy 0 wzięły udział w warsztatach  świątecznych zorganizowanych przez firmę ART. Warsztaty były bardzo atrakcyjne, gdyż  podzielono je trzy części : ozdoby świąteczne z drewna, ozdoby choinkowe z papieru i pieczenie pierniczków. Podczas tworzenia prac uczniowie  wykazały się niezwykła pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Dzieci z duma prezentowały  swoje dzieła.

Iwona Mańka

Konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa”

14 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Kartka Bożonarodzeniowa” , w którym wzięli udział uczniowie klas 0 i I .Komisja oceniała przede wszystkim pomysłowość, samodzielność i oryginalność .Wszystkie dostarczone kartki były bardzo ciekawe, jednak te, które szczególnie się wyróżniały  zasłużyły na specjalne odznaczenie. Autorzy tych ozdób otrzymali symboliczne upominki i pamiątkowe dyplomy .

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Adam Kowalewski – kl.0

II miejsce: Antosia Koprucka- Wichniarek- kl.Ia

III miejsce: Jakub Sawicki -kl.Ia

Iwona Mańka

Jasełka dla rodziców

18 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie jasełkowe, któremu nie zabrakło typowych dla takiej uroczystości walorów obrzędowości i tradycji. Piękne stroje, świąteczna oprawa muzyczna i bożonarodzeniowa scenografia, pozwoliły wszystkim wczuć się w nastrojowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Mańka

Gwiazdor i wigilia klasowa u najmłodszych uczniów

22 grudnia spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii, na której dzieliliśmy się opłatkiem i  składaliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe. Następnie wspólnie usiedliśmy do wcześniej przygotowanego świątecznego poczęstunku. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój. Tego dnia odwiedził nas również Gwiazdor i obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Iwona Mańka

Balik Karnawałowy czas zacząć

7 stycznia w  naszej Szkole pojawili z oddziału przedszkolnego Japonki i Japończycy, natomiast z innych klas Szkoci, Hiszpanie, Chińczycy ….a to za sprawą Karnawałowego  Balu Przebierańców.  Tego dnia skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców,  wspólne zabawy, konkursy sprawiły dzieciom wiele radości – co było naszym głównym celem. Do wspólnej zabawy włączyły się również nauczycielki .

Iwona Mańka

Odwiedziny dzieci z Przedszkola nr 26 w Poznaniu

12 stycznia  odwiedziły nas przedszkolaki  z sąsiadującego obok naszej szkoły przedszkola. Zerówkowicze zaprezentowały tamtejszej  społeczności, jak również starszym kolegom z klas 1-3 swoje jasełka. Nie obeszło się bez oklasków publiczności i miłych słów uznania ze strony nauczycieli. Mimo, ze święta już minęły w sercach widzów na nowo odżyły.

Iwona Mańka

Dzień Babci i Dziadka

15 stycznia w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęło się podziękowaniem dziadkom za liczne przybycie i złożenia  im życzeń. Wreszcie przyszedł czas na najbardziej oczekiwany element  spotkania, czyli program artystyczny przygotowany przez wnuków.  Szanowni goście mieli okazję wysłuchać
wykonanych z wielkim przejęciem i zaangażowaniem Jasełek Bożonarodzeniowych. Po zakończeniu części artystycznej wnuki wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Iwona MańkaSurówka warzywno-owocowa

W ramach realizacji tematu  kompleksowego "Dary jesieni na talerzu” 25 września dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją panią przygotowały przepyszną, zdrową surówkę,  oto przepis: jabłko, marchewka i dwie szczypty zaangażowania. JARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2014-15

Wycieczka Wielkanocna do Pałacyku pod Lipami, SwarzędzDZIEŃ BABCI I DZIADKAGWIAZDOR W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYMDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ZERÓWKA NA STARYM RYNKU


W PARKUWSZYSTKIE ZDJĘCIA

SPOTKANIE Z PANIĄ TEATRYNKĄ

SPOTKANIE Z POLICJĄW POSZUKIWANIU JESIENI
ROK SZKOLNY 2013 - 2014

Zerówki nad Maltą"Bezpieczne Wakacje"- spotkanie oddziałów przedszkolnych ze Strażą Miejską

Wycieczka do Kościana "Nenufar Club", oddziały przedszkolne

 


 DZIEŃ MAMY I TATYWYCIECZKA DO STAREGO ZOO Wizyta w Fabryce Lizaków BonBon CafeTURNIEJ PLUSZOWEGO MISIA
 Warsztaty robienia pizzy - Pizzeria Dominium ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM 2014 

 SPOTKANIE Z TEATRYNKĄSPOTKANIE ZE STARŻĄ MIEJSKĄ 2014


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014

W ostatnim tygodniu przed feriami w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnuki przywitały zgromadzonych gości radosną piosenką  ”Na powitanie wszyscy razem- hip hip hura!” Dzieci prezentowały wierszyki okazjonalne i piosenki a także ulubione pląsy, tańce i zabawy. Dzieci przygotowały między innymi  krótkie inscenizacje pt: Koncert życzeń, Rozmowa z dziadkiem, Prezenty dla babci. Wszystkie babcie i dziadkowie z radością podziwiali występy ukochanych wnucząt. Na koniec goście obdarowani zostali własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Myślę, że dziadkowie na długi czas zapamiętają ten dzień, a szczególnie fragment wierszyka z obietnicą dzieci:  „wręczymy prezenty, ucałujemy i przyrzekamy: grzeczni będziemy.”

Katarzyna Gałęska

 

WIGILIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2013


ARCHIWUM ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  20212 - 2013

Poniżej prezentujemy scenki z wesołego życia oddziału przedszkolnego

utrwalone na zdjęciach.

Fotoreportaż obejmuje wydarzenia od września 2012 r.

1. Codzienne zabawy.
2. Zajęcia logopedyczne.
3. Warsztaty teatralne z Panią Teatrynką.
4. Zdrowe śniadanka: degustacja przetworów domowych.
5. Spotkanie z Wartusiem.
6. Poznawanie tradycji innych krajów – Halloween.
7. Teatrzyk cieni.
8. Cykliczne wyjścia do Teatru Animacji („Calineczka”, „Smok i sok”, „Szałaputki”).

 CODZIENNE ZABAWY


 WYJŚCIE DO TEATRU ANIMACJI

 SPOTKANIE Z WARTUSIEM