61 877-06-52

sekretariat@sp85poznan.pl

Szkoła Podstawowa nr 85
im. Kawalerów Maltańskich

Zadzwoń

61 877-06-52

Gdzie?

ul. Tomickiego 16

Napisz

sekretariat@sp85poznan.pl
herb

Bromba i inni

Przeczytałam niedawno książkę Macieja Wojtyszki pt. ,,Bromba i inni”. Maciej Wojtyszko to polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów oraz filmów animowanych.

Tytułowa Bromba jest stworzonkiem, które nosi w swojej żółtej torbie wiele niezbędnych przedmiotów: lornetkę, wagę, kalendarzyk, termometry, zegar oraz metr krawiecki. Jej życie polega na mierzeniu i ważeniu np. długości ogona czy rozpiętości skrzydeł. Oprócz Bromby na kartach książki spotkać można: Pciucha, Gżdacza, Fikandera, Glusia-filmowca czy Kajetana Chrumpsa.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, kim są owe postacie, przeczytajcie tę książkę.  

Poleca Nadia Gąsior kl. 7a

Skip to content