61 877-06-52

sekretariat@sp85poznan.pl

Szkoła Podstawowa nr 85
im. Kawalerów Maltańskich

Zadzwoń

61 877-06-52

Gdzie?

ul. Tomickiego 16

Napisz

sekretariat@sp85poznan.pl
herb

Flat Stanley w klasie 2b

Rozpoczynamy podróż naszego Stanley’a do Francji .. Flat Stanley Project w klasie 2B ? rysujemy swoje portrety i poznajemy nowych przyjaciół z Brax in the south of France

Stanley Lambchop jest głównym bohaterem książek napisanych przez Jeffa Browna. Był zwyczajnym chłopcem aż do chwili, gdy podczas snu spadła na niego tablica ogłoszeń wisząca w jego pokoju na ścianie i rozpłaszczyła go jak naleśnik. Stanley zauważył, że są z tego pewne korzyści, na przykład może on odwiedzić swoich znajomych podróżując w kopercie jak list, ponieważ jest płaski i potrafi schować się do koperty jak kartka papieru. Dzięki temu ma wiele przygód, które zostały opisane w kilku książeczkach. Stąd też pomysł na projekt, ponieważ podobiznę głównego bohatera można wysłać w kopercie w świat!


Udział w projekcie oznacza wykonanie postaci z papieru, nadanie imienia i wysłanie do swoich rówieśników z prośbą o opisanie jego podróży. Dzieci, oczami wysłanego bohatera poznają świat, kulturę , tradycje i obyczaje państw na całym świecie.


Zgodnie z założeniami pomysłu, przygotowaliśmy z uczniami klas 2b własne „płaskie postaci”, wraz z rysunkami naszych podobizn, które właśnie oczekują na wysłanie.  My zaś z niecierpliwością oczekujemy wizyty Stanleya z Francji , którzy właśnie rozpoczęli swoją podróż do nas. Obiecujemy, że ugościmy naszych przyjaciół, zabierzemy ich w ciekawe miejsca, zrobimy zdjęcia, opiszemy ich podróż,  a efektami naszej pracy wkrótce pochwalimy się na szkolnej stronie internetowej.

Skip to content