Mistrzostwo województwa wielkopolskiego w unihokeja dla dziewcząt z SP 85 – WIELEŃ, 19.12.2019r.

19.12.2019r. w hali widowiskowo-sportowej w Wieleniu odbył się Finał Wojewódzki w unihokeja dziewcząt w ramach XXI Igrzysk Dzieci – roczniki 2007 i młodsze. W zawodach udział wzięły 4 najlepsze Szkoły Podstawowe z województwa wielkopolskiego: SP Brzeźno, SP Paczkowo, SP 85 Poznań oraz SP 1 Wieleń (gospodarz turnieju).

W pierwszym półfinale SP Paczkowo przegrało z SP Brzeźno po dogrywce 1:2, w drugim półfinale nasze dziewczęta wygrały z SP 1 Wieleń 2:0 i awansowały do finału.

W meczu o 3 miejsce w turnieju SP 1 Wieleń wygrała z SP Paczkowo 3:0. W finale nasze hokeistki pokonały dziewczęta z SP Brzeźno 7:1 i zostały Mistrzyniami województwa wielkopolskiego.

Uroczystego wręczenia dyplomów, statuetek, grawertonów i medali  dokonali: zastępca burmistrza Wielenia, Dyrektor SP 1  Wieleń oraz Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Maja Kłosowska (SP 85 Poznań), a najskuteczniejszą zawodniczką została Weronika Majchrzak (SP 85 Poznań).

Ogromne gratulacje dla naszych dziewcząt, które osiągnęły historyczny sukces –Mistrzostwo województwa wielkopolskiego w unihokeja – Igrzyska Dzieci.

Ponadto nasze hokeistki reprezentować będą województwo wielkopolskie na zawodach ogólnopolskich w unihokeja, które odbędą się w czerwcu 2020 roku w Elblągu.

SP85 Poznań w turnieju reprezentowały: Maja Kłosowska, Weronika Majchrzak, Wiktoria Janczi, Wiktoria Kłosowska, Wiktoria Lambryczak, Weronika Tetzlaff, Wiktoria Burzyńska, Wiktoria Kubacha oraz Zofia Zadłużna.