61 877-06-52

sekretariat@sp85poznan.pl

Szkoła Podstawowa nr 85
im. Kawalerów Maltańskich

Zadzwoń

61 877-06-52

Gdzie?

ul. Tomickiego 16

Napisz

sekretariat@sp85poznan.pl
herb

Warsztaty edukacyjne w ICHOT

W środę 11.12. grupa uczniów klas szóstych i siódmych uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Warsztaty prowadził  pan Michał Kierzkowski a ich tytuł brzmiał  “Historia mówiona”. Przybliżył naszym  uczniom  interdyscyplinarną metodą badawczą, polegającą na nagrywaniu, archiwizowaniu oraz interpretowaniu relacji świadków, bądź uczestników wydarzeń historycznych. Pokazał też, że badania z kręgu  historii mówionej nie skupiają się tylko na ważnych wydarzeniach  i znanych ludziach z przeszłości, ale przede wszystkim w centrum ich zainteresowania znajduje się zwykły człowiek i jego punkt widzenia. Zachęcał młodych ludzi do podjęcia inicjatywy takiego badania przeszłości w rodzinach i społecznościach lokalnych.

Skip to content