61 877-06-52

sekretariat@sp85poznan.pl

Szkoła Podstawowa nr 85
im. Kawalerów Maltańskich

Zadzwoń

61 877-06-52

Gdzie?

ul. Tomickiego 16

Napisz

sekretariat@sp85poznan.pl
herb

Zielona Szkoła 2019

Wisła 3-7.06.2019

W poniedziałek 03.06.2019r. pojechaliśmy na zieloną szkołę do Wisły w Beskidy. Oprócz uczniów klas 2A i 3A oraz nauczycieli pojechało z nami jeszcze czworo opiekunów. Spotkaliśmy się pod naszą szkołą (S.P. 85) o godz. 07:45. Podróż autokarem trwała około 7 godzin . Gdy dotarliśmy na miejsce zakwaterowaliśmy się w ośrodku „U Fojta”. Później zjedliśmy obiadokolację, a po niej poszliśmy na dyskotekę. Po dyskotece pełni wrażeń zasnęliśmy.
We wtorek zwiedzaliśmy zabytkową chatę Kawuloka, podziwialiśmy piękne widoki na Kocim Zamku (obecnie Koczy Zamek). Pojechaliśmy także do Bacówki Pasterskiej na górze Ochodzita. To tam poznaliśmy przysłowie: „Kto ma owce, ten ma co chce”. Następnie zatrzymaliśmy się na zaporze na Białej i Czarnej Wisełce, początku rzeki Wisły. Zobaczyliśmy także skocznię im. Adama Małysza. amfiteatr, Aleję Podań i Legend, park miniatur. Byliśmy również w cukierni „U Janeczki” (cioci Adama Małysza), gdzie mieliśmy okazję spróbować ciacha AM am, am….
W środę byliśmy w Ustroniu, w Leśnym Parku Niespodzianek. Mogliśmy tam karmić oglądać z bliska zwierzęta oraz karmić je. O godz. 15:00 mieliśmy obiad, a po nim przejazd wozami góralskimi po okolicy. Po tej atrakcji odwiedził nas góralski gawędziarz, z którym spędziliśmy wesoło czas.
W czwartek mieliśmy okazję przejechać się gondolami, z których mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Bielsko-Białej. Wagony wspięły się stromo na Szyndzielnię, a następnie zdobywaliśmy górę Klimczok.
Piątek był dniem powrotu do domu. Po drodze podjechaliśmy do Chlebowej Chaty, gdzie własnoręcznie formowaliśmy, wypiekaliśmy i jedliśmy podpłomyki z masłem, miodem lub smalcem, które popijaliśmy kawą zbożową z mlekiem. Wróciliśmy do Poznania ok. godz. 21:00. Podsumowując – było super!


Skip to content