Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej Szkole obchodziliśmy inaczej niż zazwyczaj. Pandemia oraz konieczność nauki zdalnej sprawiły, że musieliśmy zmienić plany.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrani byli tego dnia na niebiesko. Podczas spotkań on line z wychowawcami zapoznali się z materiałami dotyczącymi praw dziecka, prowadzili dyskusje, zapoznali się z sytuacją dzieci w Jemenie.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas zajęć on line omawiali, wyjaśniali wybrane zagadnienia z Konwencji o prawach dziecka a następnie wykonali plakaty pt: „Moje prawa”.

Kilku uczniów wykonało prace przedstawiające ich własny pomysł na  poprawę sytuacji dzieci w Jemenie.

Jedna z prac pt: „Zupa obfitości” wykonana przez uczennicę klasy 1, zawierała również opis:

Zupa obfitości którą dzieci codziennie będą jadły, a w niej:
-kolor niebieski i butelki z napojami – codzienny dostęp dowody,
-warzywa owoce i mięso – dzieci nigdy nie będą głodne,
-stetoskop, butelka z lekarstwem i czerwony krzyż – dzieci będą miały dostęp do lekarstw i lekarzy, będą zdrowe,
-szczotka, butelka z szamponem i pasta do zębów – dzieci będą czyste,
-Kominek-ciepło domowego ogniska,
-książka, laptop i klucz do nauki- dzieci będą mogły się uczyć, chodzić do szkół i przedszkoli,
-zabawki- szczęśliwa rodzina, zawsze razem,
-serce – pokój i miłość.