HYMN SZKOŁY | O NAS | ZAMÓWIENIA PUBLICZNE | DOKUMENTY

źródło Google

Szkoła Podstawowa nr 85 znajduje się w dzielnicy Nowe Miasto na osiedlu Komandoria. Zajmuje jednopiętrowy budynek z dobrze wyposażoną salą gimnastyczną, dużą stołówką i przestronnym holem. W pobliżu sali gimnastycznej znajdują się  dwa boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią oraz plac zabaw dla najmłodszych. Duże boisko szkolne, otoczone parkanem, daje uczniom szansę bezpiecznego spędzania czasu na przerwach międzylekcyjnych.

Szkoła położona jest przy ulicy Piotra Tomickiego, która łączy się  z ul. Warszawską (trasa Poznań – Swarzędz). Atrakcyjność położenia szkoły podnosi bliskość malowniczych terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Maltańskim, Nowego ZOO oraz Ostrowa Tumskiego z jego zabytkami.

Takie usytuowanie szkoły, z dala od miejskiego gwaru, sprzyja nauce, ułatwia wypoczynek i zapewnia uczniom większe bezpieczeństwo.

Szkoła posiada dobrze wyposażone sale przedmiotowe (m.in. w tablice multimedialne, projektory, pomoce dydaktyczne np. elektroniczne fantomy do nauki resuscytacji) dostosowane do poszczególnych grup wiekowych, w tym klasy do prowadzenia zajęć z przyrody – biologii, matematyki, fizyki, chemii, informatyki i techniki. Oddzielona od części dydaktycznej świetlica zapewnia dobre warunki dla przebywających w niej dzieci. Kameralna biblioteka z Centrum Informacji Multimedialnej sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów.

Baza sportowo – rekreacyjna to nowoczesna sala gimnastyczna, dwa boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, plac zabaw dla najmłodszych oraz nowe boisko szkolne, z możliwością prowadzenia zajęć na „wolnym powietrzu”.