A życie w świetlicy się toczy…

DZIEŃ ZIEMI_2021

Świetlica jest miejscem, gdzie jest czas na zabawę, odpoczynek, naukę,odrabianie prac domowych czy czytanie książek….ale nie tylko. Miejsce to daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy, wzięcia udziału w zajęciach manualnych  oraz spędzenia miło czasu. W ciągu ostatnich kilku tygodniu przeprowadzone zostały „obchody” m.in. dnia znaczka pocztowego, dnia drzewa, dnia bez przemocy czy  dnia zwierząt. Dzięki takim zajęciom każdy znajdzie coś dla siebie, dzieci mogą się zintegrować i w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

Projekt edukacyjny „Zdrowym i aktywnym być” realizowany w świetlicy szkolnej.

W tym roku szkolnym w świetlicy realizowany jest projekt  o zdrowiu. Podstawowym celem tego projektu jest skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z zasadami higieny irracjonalnego trybu życia ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego odżywiania się. Projekt uczy współdziałania w zespole, pokazuje ważność zdrowia człowieka,kształtuje właściwe nawyki żywieniowe i charakter młodego człowieka. Biorą w nim udział wychowawcy świetlicy, uczniowie uczęszczające do świetlicy, społeczności lokalne i instytucje. Projekt zakłada udział uczniów w zajęciach dodatkowych,spotkaniach kształcących, prelekcjach. W ciągu pierwszych tygodni dzieci wraz  z wychowawcami świetlicy brały udział w licznych pogadankach, zajęciach manualnych i warsztatach o tematyce zdrowia. Dzieci poznały podstawowe zasady zdrowego odżywiania, znają powagę aktywności fizycznej w naszym życiu. Największym zainteresowaniem i ogromnym entuzjazmem cieszą się warsztaty kulinarne. W naszej świetlicy mieliśmy już okazję robić sałatkę owocową, pyszne koktajle, zdrowe jogurty czy warzywne wrapy. Własnoręcznie wykonane przysmaki smakują najlepiej.

Międzyświetlicowy konkurs wiedzy
„Jeden z dziesięciu”

17 marca w SP nr 85 została przeprowadzona IV edycja konkursu wiedzy „1 z 10”. Organizatorami konkursu były panie wychowawczynie świetlicy szkolnej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 3. W tegorocznej edycji wzięło udział 5 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3a- Julia Renn. Walka w konkursie była zacięta, a wiedza trzecioklasistów okazała się być bardzo wszechstronna. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz dyplom.
Za rok kolejna edycja!

SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW

Szkolny Przegląd Talentów – to impreza, która w Szkole Podstawowej nr 85  jest zawsze organizowana w pierwszy dzień wiosny. 21 marca miała miejsce kolejna edycja.

Tegoroczny Szkolny Przegląd Talentów zdominowany był przez śpiew, taniec,gimnastykę, ale także zaopatrzony był w dużą dawkę humoru.

Szkolne show było podzielone na dwie części. Najpierw przed kolegami i koleżankami swoje talenty prezentowali uczniowie klas młodszych 1-4, następnie można było podziwiać uczniów klas 5-8. Bardzo trudne zadanie miała komisja konkursowa złożona z 4 nauczycieli: Doroty Zarzyckiej, Doroty Pich, Magdaleny Świder, Magdaleny Skiereckiej oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego- Wiktorii Kłosowskiej.

Jurorzy z uwagą wsłuchiwali się w występy i przyglądali wykonawcom, obserwowali prezentacje, by potem każdej z osób przekazać swoje spostrzeżenia. Dostrzegając wielkie pokłady talentu, doceniali też odwagę w wystąpieniu przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością.

Wszyscy młodzi wykonawcy w nagrodę za występy dostali dyplomy oraz słodkie upominki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!