WARTO PRZECZYTAĆ

„Ucho, dynia, 125” Maria Krüger

Książka „Ucho, dynia 125” opowiada o Jacku Kosmali. Ma on 11 lat i niebieskie oczy. Chodzi do szkoły na skrzyżowaniu dwóch ulic: ulicy Dobrego wychowania i ulicy Samych piątek. Uczniowie tej szkoły bawią się w grę zwaną wyliczanką. Polega ona na tym, że trzeba powiedzieć „ucho, dynia „ i odliczyć do 125 podskakując na jednej nodze i trzymając się za ucho i nos. W klasie Jacka ścierają się ze sobą dwa obozy. Jacek jest przywódcą obozu silniaków. Chłopcy lubią dokuczać słabszym, źle traktują zwierzęta. Pewnego dnia przed szkołą pojawia się tajemniczy balonikarz. Ma on żółtego jamnika, w którego Jacek rzuca kamieniami. Nagle chłopiec zamienia się w ….. . Jeśli chcesz wiedzieć, w co zamienił się Jacek, przeczytaj tę książkę! Jest pełna przygód, emocji i zabawy!

Polecam Ola Borucka kl. 6b